Nová križovatka D1/D4 absolvovala prvý ostrý test. Počas rannej špičky sme preverili dopravu aj všetkých osem vetiev, ktoré sa len nedávno otvorili.
Zaťažkávacia skúška na dopravnej megastavbe. Po otvorení všetkých vetiev diaľničnej križovatky D1/D4 si v pondelok zažila prvú rannú dopravnú špičku.
Vodiči čakali na tento moment viac ako päť rokov odvtedy, čo postavili diaľnicu D4, no chýbalo jej prepojenie s D1. V pondelok ráno už autá jazdili po všetkých ôsmich vetvách novej megakrižovatky a vyzerá to tak, že doprave pomohla.
Dopravu sme otestovali o 8.15 h, keď sa pomaly začína vrchol dopravnej špičky. Počas nášho testu bola premávka smerom do Bratislavy plynulá a bez komplikácií.
Aj podľa záberov diaľničiarov vyzerala premávka pokojne. Križovatka dopravu pred hlavným mestom čiastočne rozptýlila.
„Samozrejme, že to pomôže a ja predpokladám, že ľudia si tam nájdu cestu. Možno aj tí, ktorí tam pôvodne nechceli chodiť. Lebo zistia, že je to veľmi pohodlné, rýchle a bezpečné,“ hovorí motoristický novinár Alexander Štefuca.
Tento dopravný projekt zároveň priniesol úplne nové pohľady na Bratislavu, pripomínajúce americké veľkomestá.
Križovatka je kompletne otvorená. Prešli sme si všetkých osem vetiev autom, aby sme zistili, koľko nám to bude trvať a koľko kilometrov prejdeme.
Štartovali sme po D1 smerom na Raču a keď sme jazdu dokončili, zistili sme, že ide o spleť zjazdov a výjazdov. Raz sme aj zle odbočili, a tak nám to trvalo takmer 50 minút. Celkovo sme najazdili viac ako 50 kilometrov.
„Je tam veľa smerov, je to náročné na orientáciu, treba si dávať pozor,“ hovorí Štefuca.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo