Štvorhodinová cesta bez klímy, je tu 50 stupňov, sťažujú sa cestujúci. Vyrazili sme do vlaku

Televízne noviny Markíza, správy pre celé Slovensko.

Vo vlakoch medzi Banskou Bystricou, Zvolenom a Bratislavou sme overili sťažnosti cestujúcich – v niektorých vozňoch sa klimatizácia len tvári, že funguje, a teploty sa šplhajú až k 50 °C.

Cestujúci vo vlakoch sa počas týchto extrémne horúcich dní sťažujú na slabú alebo nefungujúcu klimatizáciu.

„Štvorhodinová cesta bez klímy. Vo vlaku je 50 stupňov. Cestoval som aj osobným vlakom aj rýchlikom, všade sauna grátis.“

Sťažnosti divákov sme sa rozhodli podrobiť námatkovej kontrole. Na stanici v Banskej Bystrici sme si najprv vytipovali osobný vlak.

Prečítajte si tiež:

​Prešli sme sa cez vlak. V tom predchádzajúcom vozni bola skutočná zima, tam klimatizácia fungovala, ale teplomer ukazoval 32 stupňov.

Vedľa nás cestoval pán Peter. „Vidíte, že nefunguje tá klíma, že sa kúpem vo vlastnej šťave.“

Železnice tvrdia, že klimatizačné jednotky vo vlakoch pracujú na hranici svojho výkonu.

Prečítajte si tiež:

​„Počas extrémnych horúčav v niektorých vozidlách klimatizácia nedokáže zabezpečiť rovnaký tepelný komfort ako pri bežných letných teplotách, aj keď technicky funguje,“ uviedol hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Ján Baček.

Vystúpili sme vo Zvolene a počkali sme si na rýchlik z Bratislavy. Vraciame sa naspäť do Banskej Bystrice.

Prešli sme všetkých päť vozňov. Klimatizácia fungovala v dvoch. Vo zvyšných sme sa potili.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti