Hokejová sezóna je na konci, no relácia 3 tretiny pokračovala ďalšou epizódou, v ktorej sme privítali vzácneho hosťa.
Hoci sme víťaza Stanley Cupu na sezónu 2025/2026 spoznali už pred pár týždňami, v zámorí sa stále deje mnoho zaujímavého. V utorok (23. 6.) večer sa uskutočnila veľká výmena, po ktorej sa slovenský obranca Šimon Nemec sťahuje z New Jersey do Calgary.
Týmto trejdom sa ukončili dlhotrvajúce špekulácie o tom, kam budú smerovať kroky dvojky draftu z roku 2022. V kanadskom klube sa stretne s dvojicou krajanov a kamarátov Martinom Pospíšilom a Samuelom Honzekom, čo mu môže výrazne pomôcť.
Ďalším pozitívom z Nemcovho pohľadu je fakt, že prišiel do tímu, kde by mal plniť funkciu prvého presilovkového obrancu, ktorá rodákovi z Liptovského Mikuláša svedčí.
Teraz prichádza čas, keď budú všetci fanúšikovia aj odborníci pozorne sledovať, akú zmluvu v Calgary Nemec dostane.
K situácii reprezentačného spoluhráča sa vyjadril aj slovenský útočník Oliver Okuliar, ktorý bol špeciálnym hosťom epizódy.
Svoj prestup v NHL zažil pred pár dňami aj samotný Okuliar. Práva na neho získal od Floridy Pittsburgh. Po skvelej sezóne vo Švédsku a výborných výkonoch v reprezentácii môže odchovanec Trenčína pomýšľať aj na prvý tím „tučniakov“.
Oliver priznal, že ho zmena potešila. Pri odchode na sever Európy si totiž dal za cieľ, že sa ešte chce vrátiť do zámoria, aby zabojoval o miesto v NHL. V kempe Pittsburghu na to teraz dostane šancu. Vrátil sa aj k úspešnej februárovej olympiáde, kde výrazne pomohol k senzačnému štvrtému miestu.
Celú epizódu si pozrite vo videu v hornej časti článku.
Reláciu 3 tretiny nájdete na Voyo.
Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo