Popri nových reaktoroch by sme podľa priemyselníkov mali už dnes stavať aj obnoviteľné zdroje energie.
Naša ekonomika má ďalší vážny problém. Aby automobilky ozeleneli, ako im to nariaďuje európska klimatická politika, budú raz musieť začať dovážať zelenú elektrinu z cudziny. Tej našej nebude podľa výpočtov priemyselníkov dosť.
V „atómkach“ a vo vodných elektrárňach dnes síce vyrábame bezemisnú elektrinu. Spotreba priemyslu aj domácností však exponenciálne rastie a bude rásť.
Popri nových reaktoroch by sme podľa priemyselníkov mali už dnes stavať aj obnoviteľné zdroje energie.
To je však v rozpore s kontroverzným postojom vlády, že veterné parky u nás zostanú iba na papieri.
Náš aktuálny energetický mix však podľa priemyselníkov nielenže o pár rokov dostatok zelenej energie nezabezpečí, ale už dnes fabrikám prináša drahšiu elektrinu ako v okolitých krajinách.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo