Futbal v Seredi sa topí v problémoch.
Bývalý účastník najvyššej futbalovej súťaže nateraz definitívne mizne z futbalovej mapy Slovenska. Známy klub totiž nepodal prihlášku do žiadnej ligy. ŠKF Sereď tak bude pokračovať už len na mládežníckej úrovni.
Pred rokom pritom Sereď ovládla tretiu najvyššiu súťaž a zdalo sa, že klub smeruje do druhej ligy. Vedenie však oficiálne nestihlo termín na podanie prihlášky, a tak ich právo na štart zaniklo. Uplynulý ročník tak seniorský tím Serede odohral až v štvrtej lige, kde obsadil 12. miesto.
Teraz je jasné, že seniorský futbal v Seredi minimálne v najbližšej sezóne neuvidíme.
„ŠKF Sereď muži nebudú pôsobiť nikde, v žiadnej súťaži,“ potvrdil pre Šport.sk predseda Športovo-technickej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Tibor Révay.
V Seredi musia riešiť problémy v seniorskom tíme dlhodobejšie, čo sa prejavilo už minulý rok.
„Vlani boli problémy so zaradením do druhej ligy, nezaradením. Už tam sa začali problémy a tie boli stále asi zo strany klubu nevyriešené. Len zotrvačnosťou to išlo,“ dodal Tibor Révay.
V sezóne 2021/2022 obsadila Sereď v najvyššej slovenskej súťaži skvelé piate miesto, no následne prišiel šok. Klub nedostal licenciu na štart v ďalšom ročníku pre nesplnenie licenčných kritérií. Teraz sa dostal futbal v tomto meste ešte do väčšej krízy.
Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo