Po rodičovskom združení ju zabila. Češka svojej dcére zasadila 96 bodných rán

Po rodičovskom združení ju zabila. Češka svojej dcére zasadila 96 bodných rán
Ilustračná fotografia. Zdroj: Profimedia.sk

Tridsaťšesťročná žena sa k činu priznala. Tvrdila, že ju dohnali finančné problémy a obavy o budúcnosť dcéry.

Český súd rozhodol v prípade mimoriadne tragickej vraždy, ktorá otriasla krajinou. Tridsaťšesťročná zdravotná sestra bola odsúdená na 18 rokov väzenia za zabitie svojej ani nie osemročnej dcéry.

Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, keďže obžalovaná sa na mieste odvolala.

Prečítajte si tiež:

K tragédii došlo po rodičovskom združení

Prípad sa odohral vlani začiatkom októbra v byte v Kolíne, kde žena žila so svojou dcérou. Podľa zistení súdu sa po návrate z triednych schôdzok dozvedela, že jej dievčatko nezvláda školský program a bude potrebovať špeciálnu starostlivosť.

Následne vzala kuchynský nôž s približne 20-centimetrovou čepeľou a dcéru usmrtila. Podľa súdneho spisu jej zasadila celkovo 96 bodných rán, píše portál Novinky.

Znalci uviedli, že všetky zranenia vznikli ešte za života dieťaťa. Dievčatko sa podľa nich snažilo brániť a na rukách malo rezné poranenia, ktoré nasvedčovali tomu, že sa pokúšalo matke vytrhnúť nôž z ruky.

Po útoku obrátila žena nôž proti sebe a spôsobila si ľahšie zranenia. Neskôr ju našli v bezvedomí. Do zamknutého bytu sa museli nasledujúci deň násilím dostať hasiči a polícia po upozornení zo strany jej matky.

Prečítajte si tiež:

Tvrdila, že všetko spustila zúfalá životná situácia

Obžalovaná sa pred súdom k činu priznala. Vo svojom vyhlásení opísala finančné problémy, splácanie hypotéky aj zdravotné komplikácie dcéry, ktorej diagnostikovali zriedkavé genetické ochorenie.

„Milovala som ju, ale bolo mi jej neskutočne ľúto. Hovorila som si, čo sme komu urobili, že to muselo postihnúť práve nás,“ uviedla pred súdom.

Podľa jej slov bola osudný deň psychicky vyčerpaná. Tvrdila, že najskôr uvažovala o samovražde, no následne sa rozhodla vziať so sebou aj dcéru.

Prečítajte si tiež:

Znalci duševnú poruchu nepotvrdili

Súdni znalci skonštatovali, že žena netrpela duševnou poruchou a v čase skutku mala plne zachované rozpoznávacie aj ovládacie schopnosti.

Prokuratúra pôvodne navrhovala 20-ročný trest. Senát napokon uložil trest odňatia slobody vo výške 18 rokov. Sudca pri rozhodovaní prihliadal aj na priznanie obžalovanej a možnosť jej budúcej resocializácie.

Na záver pojednávania žena stručne vyhlásila, že svoj čin ľutuje. O jej odvolaní bude rozhodovať vyšší súd.

Vražda, ktorá otriasla Gelnicou. Viac sa dozviete v reportáži nižšie.

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti