Letná sezóna začala na slovenských jazerách mimoriadne tragicky. Len za jediný júnový týždeň hlásia záchranári až 15 utopených.
Polícia od piatku (26. 6.) eviduje deväť prípadov úmrtia v jazerách. V nedeľu našli telá troch osôb bez známok života. Informoval o tom Policajný zbor na sociálnej sieti.
„Aj dnes návštevy vodných plôch priniesli obete. Išlo o dvoch nezvestných mužov, ktorých vytiahli z vodnej plochy bez známok života. Jeden prípad sa stal na Dobšinskej Maši časť Dedinka na východnom Slovensku, druhý tragický prípad dnešného dňa evidujeme na bratislavskom Veľkom Draždiaku,“ informuje polícia.
Tragédia sa odohrala aj na jazere Kanianka v rekreačnej oblasti v okrese Prievidza. Dôchodca tam pri potápaní pod hladinou objavil bezvládne telo 37-ročného muža.
Policajti apelovali na ľudí, aby pri návšteve vodných plôch boli opatrní a zodpovední. „Nepreceňujte svoje sily a schopnosti, nepožívajte v nadmernom množstve alkoholické nápoje, pred plávaním sa najprv ovlažte, rozhorúčené telo môže na zmenu teploty zle zareagovať, nepreceňujte svoje plavecké schopnosti a dohliadajte na seba navzájom,“ zdôraznili.
Letná sezóna začala na slovenských jazerách mimoriadne tragicky. Len za jediný júnový týždeň hlásia záchranári až 15 utopených.
Na Slovensku sa ročne utopí v priemere 120 ľudí. Historicky najtragickejšie obdobia s počtami blížiacimi sa až k 150 obetiam za rok boli zaznamenané v 90. rokoch.
Až 76 % až 80 % všetkých utopených tvoria muži. Najčastejšia príčina je konzumácia alkoholu, ktorá sa každoročne podieľa na desiatkach týchto úmrtí.
Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo